Wykład

31 marca 2021 r. w klasach uniwersyteckich humanistycznych - 1a oraz 2a - w ramach współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, studenci filologii polskiej, należący do Sekcji Dydaktycznej Studenckiego Koła Naukowego Polonistów UP, którego opiekunem jest Pan prof. UP dr hab. Paweł Sporek, przeprowadzili zajęcia seminaryjne. Państwo: Paulina Oleszkowicz, Julia Stoszewska, Łucja Waligóra, Maria Węgrzyn oraz Bartosz Matras wygłosili wykład pt. “Kulturowo-literacki obraz Krakowa”, przybliżając sylwetki Stanisława Wyspiańskiego, Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, Sławomira Mrożka oraz Adama Zagajewskiego, szczególnie podkreślając ich związek z Krakowem. W czasie wykładu uczniowie mogli się też zaznajomić z ważnymi miejscami na kulturowej mapie Krakowa, takimi jak na przykład Jama Michalika, Teatr im. Juliusza Słowackiego czy Filharmonia Krakowska. Prelegenci przedstawili również rys działalności Sekcji Dydaktycznej Studenckiego Koła Naukowego Polonistów UP w Krakowie oraz ofertę specjalności uczelni w zakresie filologii polskiej, obalając stereotypy dotyczące pozycji humanistów na rynku pracy.