Rozpoczął się V Obóz Naukowy Humanistów

Rozpoczął się V Obóz Naukowy Humanistów

Uczniowie klas 2f i 2g pod opieką p. Haliny Słowik-Tyc, p. Agnieszki Fluder, p. Piotra Rypienia i p. Andrzeja Ryczkiewicza (ostatnie dwa dni) rozpoczęli pięciodniowy obóz w Soblówce. W tym roku gościć będą: pana profesora UJ Stanisława Gawlińskiego, panią doktor filozofii Ewę Piechę- Kasprzyk,doktorantkę wydziału polonistyki na UJ - panią Annę Worek,  absolwentkę prawa - panią Magdalenę Waligórę, reżysera - pana Szymona Wróbla, dziennikarza - pana Jakuba Marcjasza.

W poniedziałkowym programie tradycyjnie zwiedzanie fortów w Węgierskiej Górce, a następnie kościoła w Ciścu, który został zbudowany w ciągu jednej doby. Odbędą się także warsztaty teatralne, które poprowadzi pani Agnieszka Fluder. Uczestnicy obozu będą też przygotowywać  krótki spektakl.

Każdego dnia na zajęciach warsztatowych towarzyszyć  będą poezja oraz eseje Zbigniewa Herberta, a także związane z jego tekstami działania artystyczne i konkursy prowadzone przez polonistki z naszego liceum.

We wtorek odbędą się warsztaty dotyczące realizacji projektów z panią Magdaleną Waligórą oraz warsztaty literackie z panią Anną Worek. Wieczorem uczestnicy zaprezentują przygotowane na obozie  małe formy teatralne.

W środę wykład pana profesora Gawlińskiego poświęcony życiu i twórczości Zbigniewa Herberta, warsztaty z filozofii, a także drugi (pierwszy w poniedziałek) wykład historyczny pana Piotra Rypienia.

W czwartek wyjście z przewodnikiem na Wielką Rycerzową, a po południu  wykład pana Andrzeja Ryczkiewicza. Po kolacji - spotkanie z reżyserem, panem Szymonem Wróblem.

W piątek po śniadaniu - warsztaty dziennikarskie z panem Jakubem Marcjaszem i powrót do Żywca.

Codzienne spacery, gra w siatkówkę, ognisko, dyskoteka, rozmowy wieczorne  to atrakcje, o których także warto wspomnieć.

W imieniu uczestników ONH składamy serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu "Z Kopernikiem w XXI wiek" za dofinansowanie  w kwocie 500 zł. Dziękujemy także wszystkim, którzy zakupili  ciasta na szkolnych kiermaszach (około 1000 zł.). Pozostałe fundusze to środki własne.

Cieszymy się, tradycja Obozów Naukowych Humanistów jest podtrzymywana w naszym Liceum.

15.09.2020

Zebrania z rodzicami uczniów klas II i III

Zapraszamy Rodziców uczniów klas drugich i trzecich na zebrania, które odbędą się w czwartek 17 września 2020 r. klasy drugie: 16.30...

czytaj więcej
14.09.2020
Sukces recytatorski naszej uczennicy

Sukces recytatorski naszej uczennicy

10 września br. na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej odbył się rejonowy etap eliminacji 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego....

czytaj więcej