Amelia Goc z kl. 4a finalistką XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego

Amelia Goc z kl. 4a finalistką XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego

4 marca 2024 roku w Instytucie im. Wojciecha Korfantego w Katowicach odbyły się eliminacje regionalne do XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego. W zmaganiach konkursowych wzięła udział piątka naszych uczennic - Milena Słowik z kl. 1d, Karolina Caputa, Zofia Motyka, Magdalena Witulska z kl. 2a i Amelia Goc z kl. 4a. Zadaniem uczestników było wygłoszenie 5-minutowego przemówienia nawiązującego do hasła przewodniego konkursu: „Przyszłości nie należy się bać. Do przyszłości należy się przygotować”.

Jury przyznało dwa wyróżnienia i wytypowało dwie osoby, które wezmą udział w finale konkursu. Ten odbędzie się 22 marca br. w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach, gdzie zmierzą się ze sobą laureaci eliminacji regionalnych z całej Polski.

Niezmiernie miło nam poinformować, że dwie nasze uczennice zostały docenione przez jury konkursu. Milena Słowik otrzymała wyróżnienie, zaś Amelii Goc przyznano 1. miejsce, co oznacza, że została wytypowana do wzięcia udziału w finale.

Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!

Uczennice pracowały pod kierunkiem pani Renaty Sowy.


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
16.04.2024
Hiszpańska podróż klasy 2h

Hiszpańska podróż klasy 2h

Klasa 2h wraz z wychowawczynią, p. Barbarą Luzar wzięła udział we wspaniałej wycieczce do Hiszpanii w dniach 9 - 13 kwietnia.

czytaj więcej
15.04.2024
Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Zapraszamy do obejrzenia rysunków inspirowanych pracami artystki Ewy Juszkiewicz, które wykonali uczniowie z kl.1 b i d, na zajęciach rozwijających...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności