XI Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

XI Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny, organizowany przez Fundację „Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki UJ. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do przybliżenia najważniejszych wydarzeń ze współczesnej historii Polski oraz znajomości języka ojczystego. W tym roku tekst dyktanda dotyczył osób zasłużonych dla polskiej sprawy „Nie-Polacy, którzy pokochali Polskę”.

26 września uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji. Z grupy 29 uczestników, aż 12 może powalczyć o kwalifikację do kolejnego etapu.
Serdecznie gratulujemy: Katarzynie Śleziak (kl. 3a), Mateuszowi Barcikowi (kl. 2b), Annie Pietruszce (kl. 3a), Weronice Kasprzyk (kl. 3a), Olimpii Chorostecki (kl. 1a), Bartłomiejowi Tokarczykowi (kl. 2b), Esterze Kasoń (kl. 1a), Amelii Weinkauf (kl. 1b), Natalii Mazurek (kl. 3a), Wiktorii Bieniek (kl. 3a) i Martynie Salachnie (kl. 3a).

Za prace w komisji konkursowej dziękujemy Panu Wicedyrektorowi Piotrowi Rypieniowi
i Pani Monice Dyrladze.

Koordynator: Dominika Kamińska

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

12.06.2026
XIII Szkolny Dzień Chemii

XIII Szkolny Dzień Chemii

W dniu 9 czerwca 2026 r. odbył się XIII Szkolny Dzień Chemii „CHEMIA NIEMETALI”. W uroczystości wzięły udział klasy...

czytaj więcej
09.06.2026
Filip Piwowarczyk w czołówce polskiej lekkoatletyki

Filip Piwowarczyk w czołówce polskiej lekkoatletyki

Z ogromną dumą informujemy o znakomitych osiągnięciach sportowych Filipa Piwowarczyka, ucznia klasy 3d, który z powodzeniem rywalizował w kategorii...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności