I Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Żywcu

I Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Żywcu

W dniach 25 i 26 stycznia 2019 r. w auli im. Stanisława Pyjasa I Liceum Ogólnokształcącego w Żywcu odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Mogli brać w nim udział uczniowie klas VI i VII szkół podstawowych oraz 3 klasy gimnazjów z terenu powiatu żywieckiego. Celem konkursu była prezentacja umiejętności wokalnych i lingwistycznych uczniów, popularyzacja nauki języków obcych poprzez śpiew, a także wymiana doświadczeń muzycznych wśród młodzieży i ich opiekunów. Zadanie uczestników polegało na wykonaniu dwóch wybranych przez siebie piosenek w języku obcym.

Pierwszego dnia festiwalu, podczas eliminacji, spośród kilkudziesięciu uczestników wybrano najlepszych siedmiu solistów i jeden zespół, którzy następnego dnia w czasie finału mogli ponownie zaprezentować swoje umiejętności. Występy finalistów oceniało jury w składzie:
Pani Anna Jankowska - nauczyciel języka angielskiego w I LO im. M. Kopernika w Żywcu,
Pani Małgorzata Sołtysek – emerytowany nauczyciel języka rosyjskiego w I LO im. M. Kopernika w Żywcu,
Pani Dorota Majcherek-Pochron – absolwentka I LO im. M. Kopernika w Żywcu , nauczyciel języka francuskiego, Pani Marta Filek – absolwentka I LO im. M. Kopernika w Żywcu , tłumacz przysięgły języka niemieckiego, Pani Barbara Fijak – absolwentka I LO im. M. Kopernika w Żywcu, studentka V roku Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Śląskiego, członek chóru uniwersyteckiego, Pani Lucyna Ozimińska – nauczyciel języka hiszpańskiego w I LO im. M. Kopernika w Żywcu, Pani Iwona Jasek – nauczyciel języka angielskiego w I LO im. M. Kopernika w Żywcu oraz Pan Kamil Worek – absolwent I LO im. M. Kopernika w Żywcu, członek zespołu Sonbird.

Zanim rozpoczęła się część konkursowa wydarzenia, głos zabrał Pan Adrian Midor - członek Zarządu Powiatu, oraz Pan Marek Czul – zastępca Burmistrza Miasta Żywiec. Po przemówieniach gości uczniowie liceum zaprezentowali krótki program artystyczny, który w zabawny sposób pokazał, jak przydatna jest znajomość języków obcych.

Następnie odbyły się występy finalistów.
Zespół wokalno-instrumentalny z SP nr 2 w Żywcu wykonał piosenki: L’oiseau et l’enfant oraz kolędę Cicha noc w różnych językach, Zofia Midor z SP nr 3 w Żywcu – A Thousand Years i Dernière Danse, Aleksandra Bednarz z SP nr 1 w Rajczy – My Heart Will Go On i Wrecking Ball, Wiktoria Supłat z SP w Węgierskiej Górce – Noel i Moonlight, Anna Rom z SP w Pewli Małej – I Look to You oraz A La Nanita Nana, Zuzanna Kaletka z SP nr 2 w Żywcu – Si jamais j’oublie i Happy, Zuzanna Piotrowicz z SP nr 2 w Żywcu – Je Suis Malade i When I Was Your Man, a na koniec Marta Supłat z SP nr 1 w Żywcu zaśpiewała Sweet Home Chicago oraz Don’t Worry, Be Happy.

Po wszystkich występach jury udało się na obrady. Wyniki ogłosił Pan Kamil Worek, a nagrody wręczył Pan Andrzej Widzyk– Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Starostwie Powiatowym w Żywcu. Pierwsze miejsce zajęły Anna Rom i Zuzanna Piotrowicz, drugie Zespół wokalno-instrumentalny z SP nr 2 w Żywcu oraz Zuzanna Kaletka, a trzecie - Wiktoria Supłat. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Pod koniec prowadzący pogratulowali finalistom, podziękowali nauczycielom, jurorom i gościom, a także skierowali słowa wdzięczności do sponsorów tego konkursu: wydawnictwa Macmillan, Stowarzyszenia na rzecz promocji i rozwoju I Liceum Ogólnokształcącego „Z Kopernikiem w XXI wiek” oraz Pana Antoniego Pajestki– właściciela piekarni „U Antka” w Bystrej. Wszyscy przybyli zostali również zaproszeni na przyszłoroczną edycję Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej.

Organizatorzy konkursu: dyrektor Jacek Biłko, Beata Fałdrowicz, Iwona Jasek, Dominika Kamińska, Daniel Kamiński, Sabina Kaskirik i Lucyna Majdak


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności