II Krakowski Salon Poezji Anny Dymnej w Żywcu

II Krakowski Salon Poezji Anny Dymnej w Żywcu

W niedzielę 26 marca 2023 r. uczestnicy warsztatów poetyckich wraz z opiekunem Panią Lucyną Majdak wzięli udział w II Krakowskim Salonie Poezji Anny Dymnej w Żywcu.

Wydarzenie miało miejsce w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej. Drugie spotkanie Salonu Poezji, do którego scenariusz napisała wybitna polska aktorka Pani Anna Dymna, odbyło się pod hasłem: Między nami mężczyznami. Najpiękniejsze wiersze o kobietach i miłości. Miłośnicy poezji mogli wysłuchać wierszy: J. Kochanowskiego, F. Petrarki, M. Sępa-Szarzyńskiego, F. Karpińskiego, R. Gravesa, A. Mickiewicza, W. Blake’a, K. Przerwy-Tetmajera, B. Leśmiana, S. Daniela, J. Tuwima, T. Boya-Żeleńskiego, R. Herricka, J. Donna, L. Staffa, K. Wierzyńskiego, E. Zegadłowicza, K. K. Baczyńskiego, W. Broniewskiego, R. Wojaczka oraz kilku twórców anonimowych z XVII wieku.

Wiersze w mistrzowski sposób czytali dwaj wybitni polscy aktorzy - Pan Jacek Romanowski (profesor zwyczajny AST im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, aktor Teatru Starego w Krakowie) oraz Pan Grzegorz Mielczarek (wykładowca i prodziekan Wydziału Aktorskiego AST im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, aktor Teatru STU w Krakowie).

Lekturze towarzyszyła przepiękna oprawa muzyczna w wykonaniu akordeonisty Pana Jakuba Walusia.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.06.2024
Jakub Pach wicemistrzem świata w sztukach walki w formule ADCC

Jakub Pach wicemistrzem świata w sztukach walki w formule ADCC

25 maja 2024 r. w Warszawie odbyły się AMATORSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA w sztukach walki w formule ADCC (Abu Dhabi Combat Club) – prekursor i...

czytaj więcej
11.06.2024
Obóz naukowy humanistów naszego liceum

Obóz naukowy humanistów naszego liceum

W dniach od 5 do 7 czerwca 2024 roku odbył się naukowy obóz humanistów w Wiśle, Cieszynie i Bielsku-Białej. W wyjeździe wzięło udział 50 uczniów z...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności