II PowiatowyKonkurs Piosenki Obcojęzycznej rozstrzygnięty

II PowiatowyKonkurs Piosenki Obcojęzycznej rozstrzygnięty

11 lutego 2020r. w naszym liceum odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z Powiatu Żywieckiego. Jego celem była prezentacja umiejętności lingwistycznych i wokalnych uczestników oraz popularyzacja nauki języków obcych poprzez śpiew. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Pan Starosta, Andrzej Kalata.

W konkursie wzięło udział 12 młodych artystów łącznie z ośmiu szkół: z Żywca, Przybędzy, Rajczy, Pewli Małej, Rychwałdu i Żabnicy. Wykonali oni po dwie piosenki, każdą w innym języku. Licznie zgromadzona publiczność, złożona z uczniów naszej szkoły oraz opiekunów uczestników konkursu i ich rodziców, usłyszała w trakcie eliminacji śpiew w językach angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim i włoskim.

Jury, w którym zasiedli muzycy oraz nauczyciele języków obcych, przyznało I miejsce Martynie Kani ze Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Polskich w Żabnicy. II miejsce przypadło Annie Walatek ze SzkołyPodstawowej im. Jana Pawła II w Rychwałdzie, III miejsce zajęła Patrycja Magiera z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jerzego Kukuczki w Pewli Małej.

Jury przyznało również dwa wyróżnienia: Mai Piwowarczyk ze Szkoły Podstawowej im. Stefana kard. Wyszyńskiego w Żywcu oraz zespołowi wokalno – instrumentalnemu w składzie: Martyna Butor, Mateusz Butor, Paweł Jędrzejas i Patrycja Magiera z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jerzego Kukuczki w Pewli Małej.

Gratulujemy zwycięzcom i pozostałym artystom talentu muzycznego i wokalnego oraz umiejętności językowych!

Dyplomy i upominki wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom a także nagrody laureatom wręczyli Dyrektor naszego liceum, Pan Jacek Biłko oraz Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego w Żywcu, Pan Andrzej Widzyk.

Nagrody i upominki ufundowali: Starostwo Powiatowe w Żywcu, Stowarzyszenie „Z Kopernikiem w XXI wiek”, Wydawnictwo „Macmillan” oraz nauczyciele liceum, Pan Adrian Midor i Pana Jacek Seweryn, Radni Powiatu Żywieckiego.

Nauczyciele odpowiedzialni za organizację konkursu: Beata Fałdrowicz, Renata Hajduś, Daniel Kamiński, Piotr Rydarowicz


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.06.2024
Jakub Pach wicemistrzem świata w sztukach walki w formule ADCC

Jakub Pach wicemistrzem świata w sztukach walki w formule ADCC

25 maja 2024 r. w Warszawie odbyły się AMATORSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA w sztukach walki w formule ADCC (Abu Dhabi Combat Club) – prekursor i...

czytaj więcej
11.06.2024
Obóz naukowy humanistów naszego liceum

Obóz naukowy humanistów naszego liceum

W dniach od 5 do 7 czerwca 2024 roku odbył się naukowy obóz humanistów w Wiśle, Cieszynie i Bielsku-Białej. W wyjeździe wzięło udział 50 uczniów z...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności