„Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

„Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

30 maja br. uczniowie klasy 1a humanistycznej uniwersyteckiej i starsze koleżanki z klasy 2a ponownie zawitali w diecezjalnej rozgłośni Anioł Beskidów. Przeprowadzili audycję na żywo, której tematem było pomaganie. Słuchacze mogli dowiedzieć się m.in. jak należy pomagać oraz jakie korzyści niesie wspieranie potrzebujących.

Tematem rozmowy była również postać Joanny d'Arc, która jest autorytetem i wzorem do naśladowania. Młodzież podzieliła się także swoimi doświadczeniami związanymi z niesieniem pomocy innym. Całość została podsumowana cytatami podkreślającymi znaczenie wspierania w duchowym rozwoju człowieka. Wyrecytowano także wiersz Adama Asnyka pt. "Myśli ulotne".

Chcielibyśmy serdecznie podziękować dyrektorowi radia- ks. Piotrowi Bączkowi za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że ponownie dostąpimy tego zaszczytu. Podziękowania należą się również organizatorom i opiekunom - Pani Dominice Kamińskiej oraz ks. Bartoszowi Łackowi.

Katarzyna Śleziak i Anna Pietruszka, klasa 1a

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
04.10.2023
Szlakami rezerwatów przyrody Beskidu Żywieckiego

Szlakami rezerwatów przyrody Beskidu Żywieckiego

W czwartek 21września 2023 r. nasza grupa - uczniowie z klasy 3d i 3e wyruszyła z Korbielowa w wędrówkę "Szlakami rezerwatów przyrody Beskidu...

czytaj więcej
04.10.2023

Wykład na temat wystąpień publicznych

Przed nami ostatnie działania projektowe: obchody Dni Erasmusa i organizacja Dnia Mówcy w naszej szkole.

czytaj więcej
Narzędzia dostępności