Sukces w Międzynarodowym Konkursie Wiedzy Historycznej

Sukces w Międzynarodowym Konkursie Wiedzy Historycznej

Bardzo miło nam zakomunikować, że Malwina Garncarczyk, Julia Kliś i Zofia Pieczarka, uczennice kl. 3a, uzyskały tytuł finalisty w VII Edycji Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Historycznej „Polska-Szwecja między rywalizacją i współpracą”.

Konkurs dedykowany jest uczniom szkół średnich z Polski, Litwy i Szwecji. Objęty został m.in. patronatem Kancelarii Sejmu RP.

Organizatorem konkursu jest Fundacja na rzecz edukacji i kultury im. Anny Wazówny, Oddział PTTK w Golubiu-Dobrzyniu im. Zygmunta Kwiatkowskiego, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Dobrzyńskie Towarzystwo Naukowe, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu i Miejsko Powiatowa Biblioteka Publiczna w Golubiu- Dobrzyniu.
Współorganizatorami są: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Warmińsko Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Akademia Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie, Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku, Bydgoska Szkoła Wyższa, Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie i Towarzystwo Polsko- Szwedzkie.

Uczennice pod opieką pani Ewy Góry przygotowały prezentację multimedialną na temat "Polityka wyznaniowa dynastii Wazów w Polsce".

https://zamekgolub.pl/konkurs-polska-szwecja.html

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
04.12.2023
Sukcesy literackie naszych uczniów

Sukcesy literackie naszych uczniów

1 grudnia 2023 r. o godz. 17.00 w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji Konkursu Literackiego "Nie...

czytaj więcej
04.12.2023
Wykłady na Wydziale Nauk Przyrodniczych UŚ w Sosnowcu

Wykłady na Wydziale Nauk Przyrodniczych UŚ w Sosnowcu

W dniu 30.11.2023 r., uczniowie I LO w Żywcu z klas 1d, 1e, 2c, 2d, 2e, 3d, 3e i 4d z rozszerzeniem geografii (klasy dwujęzyczne), pod...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności