today or shop the replica collection watch replicas for sale online.

Wymiana szkolna ŻYWIEC – UNTERHACHING, maj - wrzesień 2019

Wymiana szkolna ŻYWIEC – UNTERHACHING, maj - wrzesień 2019

Drodzy rodzice i uczniowie. Nadchodzi czas kolejnej wymiany naszego liceum z partnerską szkołą w Unterhaching w Niemczech. Zapraszam do wzięcia udziału w niezapomnianej przygodzie. W tym roku szkolnym wyjeżdzamy do Niemiec w piątek 10 maja na siedem dni. Rewizyta gości z Niemiec planowana jest na wrzesień.

Oto kilka przykładowych punktów programu z poprzednich lat. Zwiedzanie stolicy Bawarii – Monachium, a w niej m.in. zakładów BMW, miasteczka filmowego Bavaria Filmstadt czy stadionu piłkarskiego FC Bayern München - Allianz Arena. Ponadto zwiedzanie wybranych pałaców Ludwika II Bawarskiego, skoczni narciarskiej w Garmisch-Partenkirchen, położonego 65 km od Monachium miasta Augsburg, wyjścia w góry czy nad jezioro.

Podczas pobytu Niemców w Polsce zwiedzaliśmy m.in. górę Żar, Muzeum Państwowe Auschwitz-Birkenau, Kraków, Wieliczkę, Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Muzeum Browaru Żywiec oraz Zakopane i Tatrzański Park Narodowy. Odbywały się również ogniska, wyjścia do parku linowego, na kręgle, spływ kajakowy czy wyjazd do parku rozrywki Energylandia.

Na tym jednak się nie kończy. Ideą wymian szkolnych, a więc również naszej polsko-niemieckiej, jest przede wszystkim umożliwienie Wam nawiązania osobistych przyjaźni, pomoc w przełamywaniu barier językowych, a w końcu przybliżenie bogatej i zróżnicowanej kultury naszych regionów, Żywiecczyzny oraz Bawarii. A tę niepowtarzalną okazję otrzymacie mieszkając przez cały tydzień u goszczących Was rodzin oraz po zakończeniu oficjalnego programu, kiedy to wraz z rodzinami-gospodarzami czy z niemieckimi partnerami odkrywać będziecie inne uroki naszego i ich wspaniałego regionu.

Warunkiem uczestnictwa jest podjęcie gościa z Niemiec u siebie w rodzinie, zapewnienie mu zakwaterowania w osobnym pokoju oraz wyżywienia.

Całkowity koszt obydwu wymian, po dofinansowaniu z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży wynosi 1000 zł.

Jeżeli chodzi o znajomość języka niemieckiego, nie jest to warunek konieczny, gdyż językiem komunikacji jest również język angielski. Przy braku chętnych uczniów z klas
z językiem niemieckim, będę brał pod uwagę również chętnych z innych klas.

W załączniku przesyłam do wypełnienia deklarację uczestnictwa oraz ankietę.

Deklaracja uczestnictwa - pobierz.

Ankieta - pobierz.

Z pozdrowieniami - Piotr Rydarowicz, nauczyciel języka niemieckiego - koordynator wymiany. Czekam na zgłoszenia!

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
04.06.2023
Przegląd ,,Piosenki mojej mamy

Przegląd ,,Piosenki mojej mamy"

W czwartek 25 maja 2023r. cztery członkinie szkolnego zespołu wokalnego: Paulina Laksa 1c, Karolina Hulbój 1f, Dominika Sorek 2f oraz Julia Rapacz...

czytaj więcej
31.05.2023
Majowy Wyjazd Edukacyjny do Londynu

Majowy Wyjazd Edukacyjny do Londynu

From May 21 till May 25, 2023, students of classes 1d, 1e, 1f, 2a, 2b, 2c, 2d, 2e, 2f, 2g and 3c took part in an educational trip to London.

czytaj więcej
Narzędzia dostępności