Wymiana szkolna ŻYWIEC – UNTERHACHING, maj - wrzesień 2019

Wymiana szkolna ŻYWIEC – UNTERHACHING, maj - wrzesień 2019

Drodzy rodzice i uczniowie. Nadchodzi czas kolejnej wymiany naszego liceum z partnerską szkołą w Unterhaching w Niemczech. Zapraszam do wzięcia udziału w niezapomnianej przygodzie. W tym roku szkolnym wyjeżdzamy do Niemiec w piątek 10 maja na siedem dni. Rewizyta gości z Niemiec planowana jest na wrzesień.

Oto kilka przykładowych punktów programu z poprzednich lat. Zwiedzanie stolicy Bawarii – Monachium, a w niej m.in. zakładów BMW, miasteczka filmowego Bavaria Filmstadt czy stadionu piłkarskiego FC Bayern München - Allianz Arena. Ponadto zwiedzanie wybranych pałaców Ludwika II Bawarskiego, skoczni narciarskiej w Garmisch-Partenkirchen, położonego 65 km od Monachium miasta Augsburg, wyjścia w góry czy nad jezioro.

Podczas pobytu Niemców w Polsce zwiedzaliśmy m.in. górę Żar, Muzeum Państwowe Auschwitz-Birkenau, Kraków, Wieliczkę, Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Muzeum Browaru Żywiec oraz Zakopane i Tatrzański Park Narodowy. Odbywały się również ogniska, wyjścia do parku linowego, na kręgle, spływ kajakowy czy wyjazd do parku rozrywki Energylandia.

Na tym jednak się nie kończy. Ideą wymian szkolnych, a więc również naszej polsko-niemieckiej, jest przede wszystkim umożliwienie Wam nawiązania osobistych przyjaźni, pomoc w przełamywaniu barier językowych, a w końcu przybliżenie bogatej i zróżnicowanej kultury naszych regionów, Żywiecczyzny oraz Bawarii. A tę niepowtarzalną okazję otrzymacie mieszkając przez cały tydzień u goszczących Was rodzin oraz po zakończeniu oficjalnego programu, kiedy to wraz z rodzinami-gospodarzami czy z niemieckimi partnerami odkrywać będziecie inne uroki naszego i ich wspaniałego regionu.

Warunkiem uczestnictwa jest podjęcie gościa z Niemiec u siebie w rodzinie, zapewnienie mu zakwaterowania w osobnym pokoju oraz wyżywienia.

Całkowity koszt obydwu wymian, po dofinansowaniu z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży wynosi 1000 zł.

Jeżeli chodzi o znajomość języka niemieckiego, nie jest to warunek konieczny, gdyż językiem komunikacji jest również język angielski. Przy braku chętnych uczniów z klas
z językiem niemieckim, będę brał pod uwagę również chętnych z innych klas.

W załączniku przesyłam do wypełnienia deklarację uczestnictwa oraz ankietę.

Deklaracja uczestnictwa - pobierz.

Ankieta - pobierz.

Z pozdrowieniami - Piotr Rydarowicz, nauczyciel języka niemieckiego - koordynator wymiany. Czekam na zgłoszenia!

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.07.2024
Żywieckie Suwakowanie

Żywieckie Suwakowanie" ruszyło!

Już po raz XVIII muzycy z kraju i zagranicy biorą udział w warsztatach, lekcjach, koncertach, które odbywają się w naszym liceum, Państwowej Szkole...

czytaj więcej
03.07.2024

Świadectwa dojrzałości 2024

Informujemy maturzystów, że świadectwa dojrzałości będą wydawane w sekretariacie szkoły od dnia 9 lipca 2024 roku od godziny 12:00 za...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności