Projekty realizowane w roku 2016

Asystent językowy (j. angielski) Laurel Mitzel (Kanada), wolontariuszka w programie LATTITUDE GLOBAL VOLUNTEERING; marzec 2016 – czerwiec 2016.

opiekunka: Agnieszka Kluska (koordynatorka)

Udział Aleksandry Burej jako prelegentki  w konferencji w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie „Ślady pamięci, ślady tożsamości. Dziedzictwo żydowskie w lokalnej tradycji i kulturze”; panel: Lokalna edukacja (03.07.2016 r.) w ramach 26. Festiwalu Kultury Żydowskiej.

Udział Aleksandry Burej jako prelegentki  w projekcie edukacyjno-warsztatowym „Oświęcim. Miasto 2 kultur” organizowanym przez Muzeum Zamek w Oświęcimiu oraz Muzeum Żydowskie w Oświęcimiu; 29.09.2016 r.

Program „Bliżej siebie. Historia i kultura dwóch narodów”  (org. Ośrodek Rozwoju Edukacji /Warszawa/, Instytut Yad Vashem /Jerozolima/, Instytut Polski w Tel Avivie):

III wizyta (inspiracja spotkania: pamięć, szacunek, życie, radość) grupy młodzieży izraelskiej (87 uczestników) i nauczycieli (10) ze szkoły Mekif Hei w Ashdod, 21 listopada 2016 r. w naszym liceum. Udział wzięły klasy 1c, 2b i 2g; zajęcia prowadziły nauczycielki: Aleksandra Bura, Danuta Brodziak, Krystyna Ignatowska, Anna Jankowska, Daniel Kamiński, Sabina Kasikirik, Aleksandra Ostrowska-Wrzeszcz, Katarzyna Stawowczyk.

szkolna koordynatorka programu: Aleksandra Bura

Zobacz fotoreportaż