Wykład profesora UP Pana dr. hab. Piotra Kołodzieja

W ramach współpracy naszego liceum z Uniwersytetem Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie w czasie obozu humanistów, który odbył się w dniach 8-10 czerwca 2022 roku, uczniowie klas uniwersyteckich humanistycznych: 1a, 2a i 3a mieli okazję wysłuchać niezwykle interesującego wykładu profesora UP Pana dr. hab. Piotra Kołodzieja pt. "Galeria w Soplicowie albo powrót do domu w rodzinnej Europie". Wykład był poświęcony zabiegowi mityzacji w literaturze. Zjawisko to wykładowca ukazał na przykładzie "Pana Tadeusza", odwołując się do wielu źródeł historycznych.

Po wykładzie uczniowie pod przewodnictwem studentek filologii polskiej mieli okazję zwiedzić uniwersytet, zapoznając się ze specyfiką studiów na kierunkach będących w ofercie uczelni.