Stowarzyszenie LO

110 lat LO

Matura 2015

Rekrutacja 2015/2016

Szkoła gra! Żywieckie Suwakowanie 2015 w I LO w Żywcu

W dniach 20 - 26 lipca 2015 r. trwa 10. edycja  znanego szerokiej publiczności festiwalu Żywieckie Suwakowanie. W czasie tegorocznych spotkań muzyków ponad 150 puzonistów i tubistów z całego świata będzie miało okazję szlifować swój warsztat pod okiem polskich i zagranicznych mistrzów.

Codziennie od wczesnego rana do późnego popołudnia w naszej szkole trwają lekcje i warsztaty muzyków oraz próby orkiestry festiwalowej - cały budynek brzmi dźwiękiem instrumentów dętych! W godzinach wieczornych organizatorzy zapraszają na różnorodne, wspaniałe koncerty - POBIERZ PROGRAM.
W przebiegu suwakowania pomaga grupa 12 wolontariuszy, uczniów i niedawnych absolwentów szkoły; ich pracę jak zawsze koordynuje nasza germanistka, Pani Lidia Pietraszko. Więcej informacji - TUTAJ. Fotoreportaż - ZOBACZ.

Uwaga Gimnazjaliści - wolne miejsca w kl. 1j

Mamy jeszcze wolne miejsca w klasie 1j - architektonicznej (mat-hist-ang).
Zapraszamy chętnych!

XVII AKCJA WAKACYJNA „WYCIECZKA ZA ZŁOTÓWKĘ” - LATO’ 2015

XVII Akcja "Wycieczka za złotówkę - lato 2015" rozpoczeta!

O szcegółach czytaj TUTAJ.

Oświadczenie i zgoda rodziców na wyjazd uczestnika - pobierz.

Wakacje 2015

WSPANIAŁYCH WAKACJI!

Fotoreportaż z zakończenia roku szkolnego 2014/2015 - zobacz.

SZLAKAMI MIKOŁAJA KOPERNIKA 2015 - ”Wyprawa marzeń astronomów i geografów”

Czy marzenia się spełniają???   Okazuje się, że tak!!!

Najlepiej o tym przekonali się uczniowie klas: 2b, 2c, 2k oraz 2j, którzy wzięli udział w już VIII wyprawie organizowanej pod patronatem nieocenionego pana profesora Jacka Seweryna- ,,Wyprawie marzeń astronomów i geografów". Pieczę nad grupą sprawowały niezwykle odpowiedzialne i troskliwe panie matematyczki: pani profesor Urszula Pietyra i pani profesor Anna Surowiak.
Wszyscy, żądni wrażeń, rozpoczęli swe wojaże od Żywca 08.06., odwiedzając najpierw  Górę Św. Anny, gdzie zobaczyli okazałą katedrę i niesamowity amfiteatr z doskonałą akustyką. Następnie zwiedzili wspaniały zamek w Mosznej, a później nacieszyli swe oczy widokiem Starego Miasta we Wrocławiu.

Czytaj więcej: SZLAKAMI MIKOŁAJA KOPERNIKA 2015 - ”Wyprawa marzeń astronomów i geografów”

Bieżące sukcesy uczniów w olimpiadach ogólnopolskich

Nazwa olimpiady Etap Uczniowie Opiekunowie
XXXIX Olimpiada Artystyczna etap okręgowy sekcji historii sztuki: Klaudia Pawińska 3f Dorota Babińska-Waluś
XLIV Olimpiada Biologiczna etap okręgowy Grzegorz Matuszny 3c Beata Kudzia
XXVII Olimpiada Filozoficzna etap okręgowy Joanna Folwarczny 1f Adrian Midor
XLI Olimpiada Geograficzna  etap okręgowy Małgorzata Drobisz 3c, Kamila Nieuważna 3c,  Adrianna Pach 3g,  Justyna Widuch 2k, Justyna Wiewióra 2k, Edyta Kubaszko 2k Miłosz Polak 2k,  Zofia Wnętrzak 1c, Anna Suchanek 1b, Aleksandra Sufa 1b, Paweł Skalski 1b Jacek Seweryn
V Olimpiada Języka Hiszpańskiego etap okręgowy Beata Kanik 3g Lucyna Ozimińska
XIII Olimpiada Lingwistyki Matematycznej finał Piotr Seemann 2b - finalista Sabina Kasikirik
LXV Olimpiada Literatury i Języka Polskiego etap okręgowy Karolina Biernat 2c , Paulina Czernek  2h, Lidia Kamińska 3h, Agnieszka Miciak  2b Danuta Kliś, Danuta Jarosińska–Tracz, Halina Słowik-Tyc, Maria Rybarska
LXVI Olimpiada Matematyczna etap okręgowy Przemysław Dudek 2b, Lechosław Grochowski 3b, Piotr Seeman 2b Urszula Pietyra
VIII Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH II etap

- matematyka: Malwina Biłyk 3b, Natalia Bury 2b, Anna Czul 3j, Przemysław Dudek 2b, Katarzyna Falisz 2a, Lechosław Grochowski 3b, Anna Oleksiak 2b, Piotr Seemann 2b, Jakub Setla 3b, Maciej Surowiak 3b, Konrad Tajstra 3b, Michał Wiewióra 3b

- fizyka: Lechosław Grochowski  3b

- geografia: Agnieszka Miciak 2b,  Adrianna Pach 3g

Halina Badora, Agnieszka Król, Krystyna Nazim, Urszula Pietyra

 

Marek Gołek

Jacek Seweryn

finał

- matematyka: Piotr Seemann 2b, Lechosław Grochowski 3b - laureat (zdobył indeks), Jakub Setla 3b, Maciej Surowiak 3b - laureat (zdobył indeks), Konrad Tajstra 3b, Michał Wiewióra 3b

- geografia: Agnieszka Miciak 2b

Halina Badora, Urszula Pietyra, Agnieszka Król

Jacek Seweryn

VIII Olimpiada Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514 II etap

Andrzej Dybał 2f - laureat etapu wojewódzkiego, Wojciech Mrowiec 2f - finalista etapu wojewódzkiego

Ewa Góra
LVI Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Wspólczesnym etap okręgowy Anna Kaznocha 1d Adrian Midor
IV Olimpiada Wiedzy o Górnym Śląsku II etap Karolina Deres 2b, Justyna Łasut 2b, Aneta Setla 2b, Anna Piela 2b, Dominika Tyrlik 2b, Ewa Jakubiec 3c, Szymon Seweryn 1f Jacek Seweryn
III etap Karolina Deras 2b, Justyna Łasut 2b, Anna Piela 2b
II Olimpiada Solidarności II etap Dawid Radecki  2f, Łukasz Raczek 2f Ewa Góra
IX Olimpiada Mediewistyczna II etap Andrzej Dybał 2f Ewa Góra

Migawki

Licznik

1106484
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
Poprzedni miesiąc:
Od 1 marca 2014:
487
2463
16145
2950
81359
1106484

Twoje IP: 54.91.144.232
Dziś jest: 02-08-2015